Shingle özellikle eğimli çatılar için çatı kaplama amacıyla kullanılan su yalıtım malzemesidir. Cam tülü şilte okside bitüm ile kaplanarak uzun yıllar sıcaklık değişimlerinden etkilenmeden suya mükemmel bir şekilde direnç gösterir. Üst tabakayı oluşturan renkli granüller ultra viyole ışınlarından korurken, gün içerisinde değişen hava sıcaklıklarına karşı daha mukavemetli, yüksek su geçirmezlik ve uzun ömür ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Shingle çatı ( şıngıl çatı ) sistem uygulamasında; hazırlanan çatı konstrüksiyonu üzerine alt yapı hazırlığı olarak OSB levha ile kaplanır. OSB levha üzerine su yalıtımı sağlamak amacıyla membran, şalomu ile eritilerek  kaplama yapılabilir. Hazırlanan membran üzerine şıngıl çatı örtüsü uygulanır. Uygulama esnasında çatının eğimine göre galvenizli şingıl çivisi kullanılabilir. Eğimin %30'un altında olması durumunda çivi yerine yapıştırma sistemi tercih edilebilmektedir. Havalandırma aparatı ve detay çözümleri uygulandıktan sonra şingıl çatı sistemi tamamlanır. Shingle Çatı (Şingıl Çatı İşleri) konusunda didim ve bölgesinin güçlü firmasıyla çalışınız. Teknik izalasyon olarak size en iyi hizmeti sunmanın isteği içerisindeyiz.

Shingle çevreci, tasarruflu, konforlu ve ekonomik bir üründür. Işın yansıtma özelliği sayesinde yaz sıcaklarında çatılarınız artık daha serin.  Teknik izolasyon olarak çalıştığımız didim ve aydın ve bölgesinde shingle uygulamasında yapılması gerekenleri titizlikle gerçekleştiririz. Çünkü uygulama sırasında gerçekleştirilen ufak bir hata tüm çalışmayı çöpe atmamıza sebep olmakta ve su geçirim sağlayacanın farkındayız.

Shingle Çatı Uygulaması;

Shingle çatı, toplum içerisinde şıngıl çatı olarak telafüs ettimiz çatı kaplama uygulaması, şıngıl desenleri ile ve renk çeşitleri ile bir çok özelliğe saiptir

Çatılarınıza çok şık bir görünüm verir,

Uygulaması mevcut çatı döşeme (varsa) üzerine siyah mebran ısı yalıtımı yapılarak yapıştırılır

Üzerine ilk sırasına şıngıl desenlileri ters koyarak üzerine düzeltilip ilk sırasına ip çekip düzgün olması sağlanır,

Her şıngıl yaprağına bir şıngıl çivisi atılmak süreti ile şıngıl kaplama işleri sona erir.

Shingle Kaplamanın Avantajları;

- Sıcak yaz günlerinde Teknik İzolasyonun gerçekleştirdiği shingle uygulamalarıyla kaplı çatılar daha az soğutma enerjisine ihtiyaç duyarlar.

- Güneşli sıcak yaz günlerinde klasik koyu renkli çatı yüzeyi sıcaklığı ile karşılaştırıldığında, Teknik İzolasyonun gerçekleştirdiği shingle uygulamalarıyla kaplı çatılardaki yüzey sıcaklığı daha düşüktür.

- Teknik İzolasyonun gerçekleştirdiği shingle uygulamalarıyla kaplı çatılarda, çatıdan dış ortama geçen ısı miktarını azaldığı için şehirlerde oluşan ısı adası etkisini azaltır.

- Yapıların soğutulması için daha az enerji tüketileceği için, elektrik santrallerinde daha az enerji üretimi ve beraberinde daha az santral emisyonu oluşturur. Bu da, çevre kirliliğinde azalma anlamına gelmektedir.

- Teknik İzolasyonun gerçekleştirdiği shingle uygulamalarıyla kaplı çatılar daha az ısı topladıkları için dünya yüzeyinin daha az ısınmasına ve dolayısı ile iklim değişikliğinin daha yavaş gerçekleşmesine katkıda bulunurlar.

Bu noktada  Shingle Çatı İşleri ve Uygulamaları Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayınız.
Teknik İzolasyon Olarak Hizmetinizdeyiz. 
Ücretsiz Keşif Hizmeti İçin Bizi Arayıp Randevu Alabilirsiniz!

İletişim: TEL. +90(256) 811 52 59
GSM.+90(532) 741 75 06 - +90(543) 600 07 56