Ses bir enerji çeşitidir, dalgalar halinde yayılır ve cisimlerin titreşmesi ile oluşur. Her enerjinin alansal değişimi için yani bir noktadan diğerine iletimi için bir taşıyıcı ortama ihtiyacı vardır. Bir enerji çeşiti olan ses de iletimini bir ortamda yapabilir. Bariyerli  ses yalıtım  süngeri ile malzeme kalınlığına göre %100'e kadar ses kaybı kazanmaktasınız. Ses Yalıtım Uygulamaları Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Teknik İzolasyon Olarak Hizmetinizdeyiz. Ücretsiz Keşif Hizmeti İçin Bizi Arayıp Randevu Alabilirsiniz!

İletişim= TEL. +90(256) 811 52 59
GSM.+90(532) 741 75 06 - +90(543) 600 07 56

Binalarda Ses Yalıtım Türleri; Binalarda ses izolasyonu iki grup olarak incelenebilir. 

Akustik Yalıtım: Kalabalık insanların bulunduğu mekanlarda ses şiddet seviyesi yüksek olmasa bile sürekli bir uğultu vardır. Mekanın iç yüzeyinin kaplı olmasından dolayı sesin yankılanması nedeniyle oluşan bu uğultu akustik önlemlerle gürültü seviyesi düşürülebilir. Bu tür yalıtımlarda yanmaz akustik levhalar en iyi sonucu veren malzemelerdir.

Ses Geçiş Kaybı : Gürültünün bir mekandan diğerine geçişini önlemek için yapılan uygulamalara ses geçiş kaybı yalıtımı denir. Mineral cam yünü ve  kaya yünü/taşyünü gibi hava geçiren ve esnek malzemelerde ses dalgası bünyeye nüfuz etmekte, boşluk ve cam elyafı arasında önemli bir kısmı ısıya dönüştürerek yok etmektedir. 

Özel Ses Yalıtım İçin Kullanılan Malzemeler:

Akustik Süngerler: Yanmaz özellikli ses kesici süngerlerimiz ile ses sızdırmazlık elde edin.

Ahşap Akustik Paneller: Organik malzemelerin ses izolasyonunda ne denli başarılı olduğuna şaşıracaksınız.

Akustik Kauçuklar: Kauçuk, sesi, özellikle de titreşimi engellemede en başarılı malzemelerin başında gelir.

Özel Ses Yalıtım Malzemeleri: Ses yalıtımı konusunda alanında en iyi malzemeleri sizin için bir araya getirdik.

Yardımcı Ürünler: Ses yalıtımının olmazsa olmazları yardımcı malzemeler.

Bulunduğunuz ortamdan dışarıya ses çıkmasın veya içeriye ses girmesin istemiyorsanız konusunda uzman bir firmaya Ses İzolasyonu yaptırmaya ihtiyacınız var demektir. bu noktada adresiniz Didim ve Tüm Ege Bölgesinde Size ses yalıtım ve ses izolasyon konusunda hizmet sunan Teknik İzolasyon Firmasıdır. Eğer siz de ses izolasyonu yaptırmak, gürültüsüz bir alana yaşamak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Teknik İzolasyon ve Ses Yalıtım Hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz.

Ses Yalıtım Uygulama Noktaları:

Tavan, Duvar & Zemin Yalıtımları

Ses Yalıtım ve İzolasyon Konusunda Hizmet Verilen Alanlar:

- Mekanik Odalar: Tüm jeneratör, hidrofor, asansör odaları ve Isıtma tertibatlarının yer aldığı odaların tamamı mekanik oda akustik yalıtımı alanına girer.

- Villa, Konut ve Rezidanslar: Katlar arası ses yalıtımı, döşeme ve tavan ses yalıtımları, komşu duvar ses yalıtımları bu alanda yer alır.

- Endüstriyel Alanlar ve Fabrikalar: Titreşim ve gürültü yaratan makinelerin, izolasyonudur.

- AVM ve Hastaneler: Sinema salonları, havalandırma kanalları ve avm ile hastanelerin trafoları akustik izolasyon isteyen bölgelerin başında gelir.

- Okul, Dershane ve Eitim Kurumları: Eğitim kurumlarında ses geçişlerinin yalıtımından çok, akustik izolasyon ön plandadır.

- Sinema Salonları ve Ses Kayıt Stüdyoları: Ses yalıtımın en gerekli olduğu yerlerin başında sinema salonları ve stüdyolar gelir. Bu gibi yerlerde ses izolasyonu ayrı ve hacim akustiği ayrı şekilde planlanmalıdır.

- Oteller: Otellerde ses yalıtımı daha çok aynı katta yer alan odalar arasına odaklanmıştır. Duvarların ince olması oda sayısını artırdığı gibi, ses geçişlerininde artmasına imkan tanır.