Teknik İzolasyon, çatı kaplama ve kremit uygulamaları noktasında didim ve bölgesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Kiremit uygulamasında gerek çatı yüzeyinde gerek çatı mahyalarında aynı şekilde kullanılmak üzere tip olarak imal edilen kiremitlerdir. 18-33 derece eğimlerde kullanılırlar. Boyutları piyasada mevcut bulunan örneklerden alınan ölçülere göre 21 x 42 cm, ağırlığı ise 2 kg kadardır. 1 m2 çatı yüzeyi için 25 tane kiremit kullanılmaktadır. 

Çatı kiremitleri; özellikle avrupa, amerika ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüm ilkim şartlarına dayanabilen, metal çatı kiremitleri çelik üstü galvaniz, astar, polyaster ve boya kaplı olup özellikleri sayesinde kırılmaz. Çatılara rahatlıkla uygulana bilmektedir. Üretici firmalar metal kiremitlere 30 yıla kadar garanti vermektedir.

Kiremit uygulamasında mertekler üzerine çakılmış ahşap kaplama ve bir kat bitümlü karton üzerine döşenir. Kiremit altına serilen bitümlü karton olası su sızıntılarının çatı arasına girmesini engeller. Kiremitlerin rüzgar nedeni ile yerinden oynamaması için iki sırada bir tel ile çatıya bağlanmalıdır.

Kiremit Çatı Uygulamaları; Kiremit çatı sistem uygulamasında  kullanılacak kiremit modeli belirlenmelidir.

Hazırlanan çatı konstrüksiyonu üzerine, kaplama veya çıtalama yapılır. Bu konstrüksiyon ahşap veya çelik olabilir.

Çatının yüzeyindeki boşluklar veya pürüzler öncelikle yok edilmelidir. 

Kaplamada, tahta/osb levha kullanılır.

Hazırlanacak olan çatının; bulunduğu bölge, iklim koşulları, çatı eğimi gibi genel ve özel şartlara göre alt yapısı oluşturulur. Hazırlanan zemin üzerine su yalıtımı için gerekli su yalıtım malzemesi membran,rüberoit ziftli kağıt yada nefes alan özel pvc kaplamalar tercih edilir ve kullanılır. 

Su yalıtım malzemesinin kullanılmasından sonra tercih edilen kiremit modeli çatıya uygulanır. İlk kiremit sırasının eğikliğini önlemek için alın tahtası veya çıta ile yukarı kaldırılmalıdır.

Çatı kapağı ve yan sıralar takviyeli harçla desteklenebilir.


Bu noktada  Kiremit Uygulamaları Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Teknik İzolasyon Olarak Hizmetinizdeyiz. 
Ücretsiz Keşif Hizmeti İçin Bizi Arayıp Randevu Alabilirsiniz!

İletişim: TEL. +90(256) 811 52 59
GSM.+90(532) 741 75 06 - +90(543) 600 07 56