Panel çatı işlemleri, ortada ısı yalıtım amaçlı dolgu malzemesi ile her iki yüzünde metal trapez levha olan çatı, cephe ve soğuk oda malzemesidir. Sıva, boya gibi kaplamalara gerek kalmaksızın, su ve ısı yalıtımı sağlayarak, binaların dış kabuğunu estetik bir şekilde oluşturur. Sanayi yapıları, askeri yapılar, sosyal yapılar, zirai yapılar, spor tesisleri, şantiye binaları, silolar, hipermarketler, alışveriş merkezleri, soğuk hava depoları ve hal binaları gibi taşıyıcı sistemi çelik ve prefabrike beton olan yapılarda kullanılır.

Tüm çatı yalıtım uygulama sistemlerinde panel çatı işi izolasyonu açısından çelik konstrüksiyon çatı uygulamaları yalıtımı işinde açıklık olarak fazla olan yerlerde kullanılır.

Sandviç paneller, çatıya uygulanırken aşağıdaki işlem basamakları takip edilir:
  • -Çatının taşıyıcı konstüksiyonu hazırlanır.
  • -Paneller birbirlerin üzerine 10 cm binecek şekilde yapıştırılır sonra vida ile sabitelştirilir.
  • -Tüm çatı panel ile kaplandıktan sonra mahya ile kapatılır.
  • -Paneller arasındaki boşluklar cam yünü ile doldururlur.
Sandviç Panel Uygulama Alanları;
- Binalar
- Depolar
- Anbarlar
- Prefabrik yapılar
- Çatı kaplamaları
- Duvarlar
- Bileşik kapılar
- Tüp sistemleri
- Havalandırma sistemleri
- Ses yalıtım kabinleri
- Soğuk hava depoları

Bu noktada  Panel Çatı İşleri ve Uygulamaları Hakkında Bizi Arayarak Bilgi Alabilirsiniz.
Teknik İzolasyon Olarak Hizmetinizdeyiz. 
Ücretsiz Keşif Hizmeti İçin Bizi Arayıp Randevu Alabilirsiniz!

İletişim: TEL. +90(256) 811 52 59 - GSM.+90(532) 741 75 06 - +90(543) 600 07 56

Çatılarda biriken suyun  ne kadar hızlı şekilde atılırsa çatı ömrü kadar uzun olmaktadır. Çatı sisteminin bu şekilde izolasyon ömrünü uzatırken  etrafının kapatılması işlemi ise balkon sistemlerinde  istenilmeyen problemlerle karşılaşılma olasılığını azaltır. Çelik çatı kapatma sistemleri estetik ve emniyetli olup rahatlıkla kullanılabilir. Uygulandığı alanların dört mevsim kullanılmasını sağlar. Ülkemizde hava şartlarından dolayı bu alanları güvenli bir şekilde bu sistem ile  kapatarak uzun yıllar  sandviç panel çatı izolasyonu yapılmış olan ürünü emniyetle kullanabilir.