Genellikle binaların yapımı sırasında ya da işinin ehli olmayan, amatör kişi ve kurumlarca izole edilen yapılarda kâr amaçlı malzeme hırsızlığı veyahut üçüncü sınıf malzeme kullanımı görülmektedir. Bu durum da en çok su izolasyonunun yapıldığı teraslarınızda, balkon ve havuzlarınızda kısa zaman içerisinde daha büyük miktarlarda su kaçağına ya da yoğun rutubet sorununa neden olmaktadır. İyi bir su yalıtımının temel koşulu doğru detayların seçilmesi ve doğru uygulamanın yapılmasıdır.İyi bir su yalıtımının temel koşulu doğru detayların seçilmesi ve doğru uygulamanın yapılmasıdır.. Yalıtım membranlarının uygulanmasından önce yüzeysel problemlerin bertaraf edilmesi gerekir. Zeminde çukur ve çıkıntılar bulunmamalıdır.

Uygulama yapılacak beton yüzeyler ıslak ve nemli olmamalı, yeterli priz alma süresi tamamlanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzeri ve yakın çevresi toprak, çamur ve benzeri maddelerden arındırılmalıdır. Öncelikle zemine esaslı astar uygulanması tavsiye edilir. Astar yüzeysel problemlerin minimize edilmesine yardımcı olduğu gibi, tam yapıştırma yapılan yüzeylerde membranın zeminle aderansını artırır.

Membran Çatı Uygulamaları; Uygulama yapılacak olan çatı, teras, temel, perde gibi su yalıtımı yapılacak olan alan için doğru membran seçimine ve uygulanması için titiz davranırız.

Düz veya %5'e kadar eğimli çatıların su yalıtımında iki kat membran kulllanılması, alt kat membranların cam tülü, ikinci katın polyester donatılı olması daha uygundur. Membran tipinin seçiminde,yapının kullanım biçiminin özelliklerine ve iklim şartlarına göre hareket edilir. 

Bu nedenerden ötürü membran uygulamlarımızda fiyatlarımız yapının durumuna, yerine veya mevkisine göre farklılık gösterebilmektedir.

Membran Çatı Uygulamaları Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Teknik İzolasyon Olarak Hizmetinizdeyiz.

İletişim= TEL:+90(256) 811 52 59 -
GSM:+90(532) 741 75 06 - +90(543) 600 07 56